|
Naar de inhoud van de voorbereidende telefoongesprekken tussen Annemiek, Debby, Eline, Sanne en Wieger kunnen we alleen maar gissen.
"Good morning Wieger" "Good morning angels. Your mission, should you choose to accept it, involves the extraction of a rogue group of esdoorns from an ancient estate near the center of Holland"
En zo geschiede. Op zaterdag 16 oktober ging JCI 't sticht, onder de bezielende leiding van een nieuwe groep aspiranten aan de slag met een fraai staaltje faunabeheer in de prachtige bossen van Amelisweerd, onder de rook van Utrecht. Na ontvangst met een welkome kop koffie en buitengewoon professioneel uitziende zelfgebakken taart kreeg de groep instructie van de beheerder van het landgoed. Sinds enige jaren is stadstoezicht bezig met het verwijderen van de in groten getale aanwezige esdoorns, die de diversiteit in dit oude bos geen goed doen. Na verwijderen van de volwassen exemplaren door de afdeling stadswerken, is het nu de beurt aan de kleinere exemplaren die op vele plekken de kop opsteken. Ziehier, een prachtige uitdaging voor een groep stadsmensen die graag weer eens in contact komt met de natuur.
Na uitreiking van een kruiwagen spades en stevige handschoenen volgde het startschot. Na een voorzichtig begin ontpopte de groep zich al snel tot een stel boswachters van formaat. Techniek evolueerde van voorzichtig uittrekken tot gericht hakwerk met spades en elk geformeerd tweetal ontwikkelde zijn eigen specialisme. Sommigen gingen voor het betere veegwerk (de kleine exemplaren worden immers ooit ook een grote boom, get 'em while they're small!), anderen opteerden voor het neerhalen van de grootste bomen in hun zichtveld. Het resultaat: naar schatting 1000 kilo ontwortelde esdoorns, een tevreden opzichter ("ons lijf is helemaal niet gemaakt op dat kantoorwerk en dat gemail"), 2 gechoqueerde bejaarden ("ja mevrouw, dit is een uitje van jeugd-detentie") en minstens 1 verdwaalde koe. 
Als beloning voor alle noeste arbeid werd de groep onthaald in een nabijgelegen boerenschuur (voor de gelegenheid omgetoverd in sfeervolle feestlokatie) met warme Gluhwein en versgemaakte soep. Omdat er inmiddels voldoende fysieke inspanning was geleverd en de groep aspiranten de 'full body workout' een nieuwe dimensie wilden geven, werd tijdens de daaropvolgende borrel nog een uitgebreid beroep gedaan op onze intellectuele vaardigheden. Wat wisten wij eigenlijk van de aspiranten? Welke hobby was van wie? Welke omzwervingen heeft elk van hen gedaan? Na een individuele ronde streden twee teams om een picknickmand-met-onbekende-inhoud en lange tijd ging de stand redelijk gelijk op. In de eindsprint die volgde, pakte een der teams met een neuslengte de winst. Wie ooit nog durft te roepen dat de openingstekst van "de Snorkels" geen deel uitmaakt van je algemene ontwikkeling heeft het mis.
Gelegenheidsformatie "de essentrekkers" ging dus met de picknickmand (inhoud: warme deken en een fles sterk) en de eeuwige roem naar huis, maar niet voordat de aspiranten ter plekke toegesproken en gepind werden. Met een warm gevoel van de gluhwein en de goede daden, het uitzicht op een welverdiende nachtrust en een lichte spierpijn keerde de groep vervolgens huiswaarts. Het was een topmiddag.
|